כיצד תדעו לבחור בין דירה בבניין לבית קרקע?

ניווט מהיר

דילמה שקשורה לבחירת מקום המגורים היא בדרך כלל דילמה מהותית שיש לה הרבה השלכות. לא רק את מקום המגורים צריך לבחור אלא את הנכס עצמו: בית צמוד קרקע או דירה בבניין מגורים משותף. לכל אחת מהאפשרויות יש את היתרונות והחסרונות שלה וכמובן שאין תשובה חדש משמעית לשאלה הזאת. לכל אדם תהיינה ההעדפות שלו שקשורות בהרבה מאד נושאים ותחומים וכל אדם יקבל את ההחלטה שתהיה הכי מתאימה לו ולמשפחה שלו. צריך לבחור את מקום המגורים, את השכונה או האזור הספציפי וכמובן לבחון לעומק את התכונות של עצם המגורים בדירה או בבית. אחד הנושאים העקיפים שקשור בבחירה בין דירה לבית הוא הנושא הכספי. מגורים בבית פרטי כרוכים בלא מעט הוצאות שלא קיימות כאשר בוחרים לגור בדירה. עוד לפני כן צריך לבחון את עצם המימון של קניית הבית. ללא ספק, החלטה מהותית ולא פשוטה.

מימון בית או דירה בבניין

עולם הפיננסיים והמשכנתאות מלא באפשרויות שמתאימות לכל מיני אנשים ולכל מיני מצבים. להתלבט בין לגור בבית לבין לגור בדירה תהיה התלבטות אחת, ומה קורה אם מדובר ברצון לשינוי כאשר כבר גרים בנכס מסוים ועדיין משלמים עליו? מה בנוגע לאנשים מבוגרים שכבר לא משלמים משכנתא אך רוצים בכל זאת לשפר את איכות החיים שלהם או לעבור דירה?
ישנן משכנתאות מיוחדות כמו משכנתא הפוכה, למשל, וחשוב להכיר את המושגים הרלוונטיים על מנת לוודא שהבחירה של הבית או של הדירה גם תתאים למצב הכלכלי ולכמה שיכולים אותם אנשים לשלם בלי להידחק לפינה ותוך שמירה על איכות ורמת החיים כפי שהם מורגלים אליה.

שימו לב כי בבניין משותף עלולה להיות פחות פרטיות, לעיתים. זה עשוי לבוא לידי ביטוי בעניינים כגון עישון בבניין משותף, רעש – נניח, אם אחד השכנים עושה מסיבה, וכיו"ב. יש לקחת את כל הקריטריונים בחשבון.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter