משכנתא הפוכה מה זה ומהם היתרונות שלה?

ניווט מהיר

משכנתא הפוכה היא הלוואה המיועדת לאוכלוסיה בוגרת מעל גיל 60, שיש בבעלותם נכס ומעוניינים לקבל משכנתא. הסיבות שאנשים מקבוצת גיל זו מעוניינים לקחת משכנתא הן שונות כמו למשל ההחלטה לסייע לילדים ברכישת דירה משלהם, לסגור חובות, או אולי אפילו לבצע השקעה לנכס משל עצמם או כל סיבה אחרת. משכנתא הפוכה מתאימה בעיקר לאנשים שהבנק לא מאפשר להם לקחת משכנתא בשל גילם, או שפרמיית הביטוח גבוהה מדי ולא משתלמת או שרמת ההכנסה שלהם לא גבוהה בהכרח ובטח לא עתידה לעלות ולכן הם מסתמכים בעיקר על הפנסיה שלהם. מידע מפורט ויעוץ ניתן למצוא גם כאן rmo.co.il.

 

משכנתא הפוכה מה זה ולמה היא טובה בכמה מילים

  • משכנתא שכזו איננה כפופה למגבלות יחס ההחזר בשונה ממשכנתאות רגילות. לכן, כל הנושא של רמת הכנסה כאן פחות רלוונטי.
  • משכנתאות רגילות מותנות בביטוח חיים ללווים וללא הביטוח הבנק לא ישחרר משכנתא. לעומת זאת, משכנתא הפוכה איננה מותנית בפוליסת ביטוח חיים, אלא רק בביטוח מבנה, מה שבעצם מאוד מקל על לווים בני שישים ומעלה.
  • את ההלוואה ניתן לפרוע בכל עת ללא קנסות.
  • להבדיל מהחזר חודשי רגיל כמו בכל המשכנתאות האחרות, במשכנתא הפוכה הלווה יכול לבחור בין תשלום גרייס חלקי לגרייס מלא. כלומר, הלווים בוחרים האם הם מעדיפים לשלם החזר חודשי חלקי, רק על חשבון הריבית או גרייס מלא בו אין תשלום על החזר חודשי בכלל בחודש.

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שאחוזי המימון שניתן לקבל נקבעים למעשה על פי הגיל. למעשה, יש מעין מדרגות אחוזי מימון וככל שאנחנו עולים במדרגות המימון, כך ניתן לקבל אחוזי מימון גבוהים יותר. למשל, בני 60 יקבלו 15% מימון משווי הנכס, בני 65 יקבלו 20% מימון משווי הנכס, בני 70 יקבלו 25% מימון משווי הנכס וכן הלאה. גם בני 80 או 90 יכולים לקבל את המשכנתה הזו. קיראו עוד על הון עצמי לדירה.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter