נזק לקירות מעישון – איך הוא נגרם ומה ניתן לעשות ?

ניווט מהיר

הוא גורם להיווצרות של כתמים על השיניים, הוא מעודד את תהליך ההזדקנות הטבעי של הגוף ומוביל לקמטים, הוא פוגע במרקם של השיער, מעודד אובדן שיניים ומחלות חניכיות, מצהיב את העור והציפורניים, מעלה את הסיכוי לפסויראזיס בעשרות אחוזים, פוגע באליסטיות של העור וכמובן כמו שכולם יודעים – הוא גורם לסרטן – העור, הריאות, מיתרי הקול… וכן אם גם הבית שלכם חשוב לכם ולא רק הגוף הפיזי, עם הזמן נוצר נזק לקירות מעישון.

 

איך קורה נזק לקירות מעישון?

יש מושג יחסית חדש אותו הגדיר החוקר ויניקוף ב-2009. זה נקרא ”עישון מיד שלישית“. המושג למעשה שם דגש על שיירים של חלקיקים רעילים המעודדים סרטן שבעצם נשארים אחרי שמכבים מוצרי טבק שונים כמו סיגריה רגילה, סיגריה אלקטרונית ואפילו נרגילה. החומרים למעשה נספגים בכל מיני משטחים כמו קירות, תקרה, רצפה ובהדרגה הם משתחררים לאוויר. כלומר, גם אם הילדים שלכם לא מעשנים בטח לא התינוקות שיקרים לכם מכל, גם אם האורחים שלכם לא מעשנים, כל עוד אתם מעשנים בתוך הבית, הם הופכים באופן אוטומטי למעשנים פסיביים. החומרים הללו נצמדים לשיער, לשטיחים, למצעים, לריפודים שיש בכלי הרכב- לכל מקום והם נשארים שם זמן רב גם אחרי שאתם מכבים את הסיגריה.

 

אז מה עושים?

מפסיקים לעשן בחללים סגורים, בטח לא בבית או ברכב שלכם. מעשנים בחללים פתוחים ובמקומות ציבוריים המיועדים לעישון. תינוקות וגם ילדים נחשבים להרבה יותר רגישים לכל הנזקים שנגרמים כתוצאה מעישון, הם מבלים זמן רב בתוך הבית, מכניסים הכל לפה ולכן חשוב לגלות עירנות וגם אם זה מצריך מכם עוד חמש דקות, עדיף לרדת למטה, לעשות הפסקה באוויר הפתוח ולא לסכן את היקרים לכם מכל.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter