איטום גגות כל השיטות

ניווט מהיר

זפת לאיטום גגות

זפת נוצרת בדרך כלל על ידי חימום פחם ועצים בכבשן עד שהם הופכים לקוקה. לאחר מכן מחממים את הקולה עד שהוא הופך לזפת נוזלית. ניתן להכין זפת גם מעצי אורן או סוגי עצים אחרים שחוממו בצורה זו.

זפת היא חומר שחור ודביק העשוי מחומרים טבעיים כמו פחם, עץ או צמחים. הוא משמש לדברים רבים ושונים כגון איטום גגות ואיטום סירות. זפת קיימת כבר הרבה זמן ועדיין משתמשים בה היום כי היא זולה ויעילה.

השימוש הראשון בזפת היה במסופוטמיה. הם השתמשו בו כדי להפוך סירות אטומות למים על ידי ציפוין בזפת. היוונים הקדמונים מצאו שימושים לזפת גם כאשר כיסו בה את גגותיהם כדי לשמור אותם יבשים בעונת הגשמים ולמנוע דליפות בחודשי החורף.

כיום, זפת ממשיכה לשמש למטרות רבות כולל איטום גגות וסירות איטום.

חומרים פוליאוריטנים לאיטום הגג

פוליאוריטן הוא סוג של קצף המשמש לאיטום גגות. זהו חלופה מצוינת לאספלט וחומרי איטום אחרים מכיוון שהוא אינו דורש ציוד חימום או יישום.

ניתן להשתמש בקצף פוליאוריטן במגוון דרכים, כמו ריסוס על הגג או יציקתו על הגג. בשני המקרים, הפוליאוריתן יתרחב ויתקשה ליצירת איטום חזק.

פוליאוריטן הוא חומר פופולרי לאיטום גגות. הוא מיושם על ידי אנשי מקצוע ויש לו יכולת לאטום נזילות וסדקים בגג.

היתרון העיקרי של פוליאוריטן הוא שהוא אינו דורש תחזוקה נוספת לאחר השימוש. זה יכול להחזיק עד 10 שנים ובמהלך זמן זה לא יהיה צורך בטיפול נוסף.

חומרים פוליאוריטנים נמצאים בשימוש בתעשיית הגגות כדי לאטום את הרווחים והסדקים שעלולים להוביל לנזילת מים. חומרים אלו נקראים גם "אטמים" או "חומרי איטום".

חומר האיטום מיושם כנוזל, ואז הוא נרפא בחום, שהופך אותו למוצק. הצורה הנוזלית של חומר זה מעורבבת בדרך כלל עם תוסף, כגון זרז, כדי להאיץ את תהליך הריפוי.

יריעות ביטומניות לאיטום גגות

יריעות ביטומניות אטומות למים ויכולות לשמש לאיטום גגות. הם זמינים בגדלים וצורות רבות, אך לרוב מגיעים בגלילים של 1.2 מטר רוחב על 15-30 מטר אורך.

יריעות ביטומניות הן סוג של חומר קירוי העשוי מאספלט וזפת פחם. הם משמשים לאיטום הגג מכיוון שהם מספקים הגנה טובה מפני חדירת מים, חום וקור.

יריעות ביטומניות משמשות במשך שנים כדרך להגן על גגות מתנאי מזג אוויר קשים.

הבחירה באיזה חומר להשתמש על הגג נקבעת לרוב על פי האקלים בו נמצא הבניין.

איטום גגות ביריעות ביטומניות הוא שיטה המשמשת לאיטום הגג ולמניעת נזילות.

יריעות ביטומניות עשויות בדרך כלל מאספלט, זפת או ביטומן עם גב בד. גב הבד נותן לסדין את החוזק שלו ומאפשר לו להיות גמיש. ביטומן הוא חומר שחור ודביק המתקבל מזיקוק של נפט. זה שימש במשך מאות שנים כדבק לגגות ומבנים אחרים.

 

 

חומרים אקריליים גמישים

חומרים אקריליים גמישים הם סוג של איטום שניתן להשתמש בו במגוון יישומים. הם משמשים לרוב לאיטום גגות, אך ניתן להשתמש בהם גם לאיטום משטחים אחרים, כגון קירות ורצפות בטון.

זהו מוצר חדש יחסית בשוק, אך הוא הופך במהירות לאחת הדרכים הפופולריות ביותר לאיטום גגות מכיוון שהוא מציע יתרונות רבים על פני חומרי קירוי מסורתיים.