הפקת אירוע בבית – כל מה שאתם חייבים לדעת!

ניווט מהיר

אם מסתכלים על הממוצע מגלים כי משפחה בישראל מפיקה, מתכננת וחוגגת בין 8-12 אירועים חשובים ומשמעותיים בחייה. שאנחנו אומרים משמעותיים אנחנו מתכוונים לחתונות, חינות, בר מצוות, בת מצוות, בריתות שבתות חתן וימי הולדת עגולים. מסוג האירועים שחוגגים פעם בחיים. בעוד חלק מהמשפחות יבחרו להפיק את האירועים הללו באולם, גן אירועים, בחיק הטבע וכדומה, אחרות דווקא ירצו לבחור באופציה ייחודית שנקראית הפקת אירוע בבית. הפקה שכזו מתאימה לכל מי שרוצה להפיק אירוע ייחודי, יוצא דופן, בלתי נשכח וקצת אחר.

 

מה ההבדל בין הפקה כזו להפקה שכולנו מכירים?

בשונה מאולם או גן אירועים בהם תקבלו את כל השירותים או לפחות את רובם תחת קורת גג אחת, באירוע בבית תצטרכו לדאוג בעצמכם לכל. תצטרכו לדאוג למקומות ישיבה מתאימים ואפילו ליצור קשר עם חברה מתאימה לצורך השכרת כסאות לאירוע, שולחנות, כלים, מפות, פתרונות הצללה ועוד. בנוסף, יש אירועים שמחייבים גם פתרונות תאורה, הגברה, במה לריקודים, מגוון פריטי עיצוב ייחודיים, פרחים ועוד. אירוע כזה דורש הרבה יותר תכנון ומחשבה, לפעמים אפילו יש להיעזר בחברת הפקות מתאימה כדי שהכל יהיה בול כמו שאתם רוצים. אירוע בבית נחשב ליותר מוקפד, אינטימי, אותנטי, משפחתי וגם יותר מדוייק. מה פחות? פחות רועש ויותר פיין.

 

באירוע כזה חייבים לשים דגש על הפרטים

בשונה מאירוע רק משתתפים באולם יוקרתי, שאנחנו מחליטים להפיק אירוע בבית או בגינה שלנו, כל פרט מקבל משמעות גדולה יותר. אם למשל יש בעיה במערכת הסאונד באירוע של 500 אנשים, הסיכוי שמישהו יבחין בזה מאוד קטן. לעומת זאת, בעיה כזו בולטת באופן מיידי באירוע של 30 מוזמנים בתוך הבית. הדוגמא הזו נכונה למעשה עבור כל דבר בין אם זה שולחן שלא עומד בצורה יציבה, תאורה לא נעימה או אי דיוק בטעמים באחת המנות. לכן, חשוב מאוד לשים לב לכל פרט ולהיות מוכנים לכל בין אם זה הדברה מתאימה נגד יתושים או זבובים, פתרונות הצללה מתאימים, במידה והאירוע מתקיים בצהרי היום, גישה נוחה לחניה וכל פרט אחר שאתם יכולים לחשוב עליו.  במידה והתקציב שלכם מאפשר את זה מומלץ לשכור את שירותיה של חברת הפקות או מפיקה המתמחים בהפקת אירועים קטנים בדיוק מהסוג הזה שאתם רוצים להפיק. שימוש בשירותים של בעלי מקצוע בתחום יכול לעשות את ההבדל בכל אירוע קטן או גדול.

 

לאוכל יש חשיבות אדירה בהצלחת האירוע

אחת ההחלטות המשמעותיות שתצטרכו לקחת בתהליך תכנון והפקה של אירוע בבית קשור בהכרח לבחירת הקייטרינג. לא רק שאתם צריכים לבחור קייטרינג שזו ההתמחות שלו – אירועים בבתים או חצרות של אנשים או אירועים בוטיקיים, אלא גם צריך לוודא שהקייטרינג ערוך מבחינה לוגיסטית לסוג האירוע אותם אתם מפיקים. הסיבה לכך שזה כל כך חשוב היא בגלל שצריכים להתארגן לאירועים מהסוג הזה מראש בהתאם ללוקיישן. גם צריך לראות מאיפה האוכל יוצא- האם לחברה יש מטבח נייד או שהכל מבוסס על הכנת המנות במטבח שלכם.  חשבו על פתרונות יצירתיים כמו מנות פינגר פוד, בופה עשיר ומגשי אירוח עם מגוון של מנות.

 

ועוד כמה טיפים שיכולים לעזור לכם להפיק אירוע ביתי מהחלומות

  1. שלבו נגיעה שלכם בתהליך העיצוב וחשבו מראש על האווירה.
  2. נצלו את מה שכבר קיים בבית ובגינה בין אם זה התפאורה של הצמחיה ובין אם רהיטים שאתם יוכלים לשלב כפתרונות ישיבה נוחים.
  3. הקפידו על מוזיקה נעימה ונינוחה לאורך כל האירוע, חשבו אולי לשלב להקה חיה זה יכול לשדרג את כל האווירה.
  4. העדיפו אירוע אינטימי על פני כמות גדולה של משתתפים.
  5. השקיעו באלכוהול איכותי תוצרת חוץ.