כיצד מתבצע שיקום מבנים ומה הוא כולל?

ניווט מהיר

מבנים רבים ברחבי הארץ נבנו לפני עשרות בשנים, תקופה שבה תקני הבניה לא היו מחמירים כפי שהם היום והסטנרדטים היו שונים. לכן, אנו רואים ועדי בניינים רבים מבקשים לבצע עבודת שיקום מבנים אצלם בבניין בכדי לחזק את היסודות ולמנוע מצב בו עייפות החומר מכריעה את הבניין ומתחילים להיווצר נזקים שעלולים לעלות לדיירי הבניין כסף רב. למעשה ישנם שני דברים שמונחים על הכף כאשר אנו מדברים על שיקום מבנים כאשר בראש ובראשונה מדובר על בטיחות הדיירים ובטיחות העוברים ושבים בקרבת הבניין ומעבר לכך מדובר על נוחות ואורח חיים טוב יותר ובראש שקט בבניין תקין ומסודר.

 

שקום מבנים מתחיל בחיזוק יסודות

אחד הדברים החשובים ביותר כאשר אנו מדברים על שיקום מבנים, עוד לפני נושאים של איטום קירות חיצוניים ועוד, הוא דווקא הנושא של חיזוק היסודות של הבניין. ישנם בניינים רבים שנחשבים למבנים מסוכנים, שכן לא נעשו בהם שום פעולות אחזקה מאז בנייתם וכיום הם בסכנת התמוטטות במקרים של רעידות אדמה למשל. חיזוק היסודות של הבניין הוא נושא חשוב מאוד, שכן הוא מבטיח לנו איתנות של יסודות הבניין לעוד שנים רבות כמו גם עמידות בפני פגעי טבע, רעש אדמה ודפורמציה של הבניין כתוצאה מתזוזוץ טבעיות.

חידוש איטום הקירות במסגרת שיקום מבנים

נושא חשוב מאוד נוסף שיש לתת עליו את הדין כאשר עוסקים בשיקום מבנים הוא איטום מחדש של קירות הבית, איטום מעטפת בניין, או איטום קירות חיצוניים. האיטום נשחק עם הזמן ואחת לכמה שנים יש לבצע חידוש של האיטום של הקירות החיצוניים בכדי למנוע כניסה של מים אל תוך הדירות. כניסה של מים אל תוך הקירות יכולה לגרום לרטיבויות, נזילות ואי נעימויות רבות שגם כן עלולות להוביל להוצאות גדולות, בעיות תברואתיות כמו עובש ופטריות ועל כן חידוש האיטום הוא דבר חשוב מאוד.