איטום מעטפת בניין – מה הוא כולל ומי מבצע?

ניווט מהיר

כשמדברים על איטום מעטפת בניין, הכוונה היא לחלק החיצוני שלו כלומר לקירות החיצוניים. מה ששומר על כל אותם קירות מפני פגעי מזג האוויר ומפני התיישנות הוא המעטפת שמצופה בחומרי איטום איכותיים.

איטום מעטפת בניין – מה זה כולל?

בשנים האחרונות, תודות לשינויים ולקדמה הטכנולוגית החלו לבנות גורדי שחקים המספקים מגוון רחב של יתרונות גם בהיבט הפרקטי וגם בהיבט הכלכלי. עבודות איטום בגובה כוללות בין השאר חידוש של מערכת האיטום בגג, חיזוק והשלמת אבני שיש, תיקון ושיקום קירות מסך המשלבים את חומר הזכוכית, שיקום של מערכת האיטום בקירות חיצוניים ועוד. מים נחשבים לסכנה בתחום הבניה משום שהם יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך. מים יכולים לגרום להצטברות של עובש, להתפוררות של הטיח, לרטיבות על הקירות הפנימיים, נזילות ולעוד סוגים של בעיות. לכן, איטום מעטפת בניין הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הבנייה וזה משהו שחייבים להקפיד שייעשה במקצועיות רבה, על פי התקנים, על פי התכניות האדריכליות ותוך שימוש בחומרי האיטום הטובים ביותר.

עבודות בגובה

איטום המעטפת הוא תהליך הנכנס תחת קטגוריה כללית של עבודות בגובה. למערכת האיטום בכל בניין יש תפקיד חשוב ומרכזי במניעת חדירה של מים אל קירות המבנה הפנימיים. כל תהליך העבודה נעשה בגובה ולכן כאשר בוחרים חברה מקצועית לביצוע שיקום חיצוני של מעטפת הבנין ו/או איטום, חשוב שזו תהיה חברה מתהמחה בביצוע עבודות בגובה.

 

בחירת חברה המתמחה באיטום

  1. על פי סוג הבעיה שקיימת במבנה
  2. על פי המבנה עצמו והחומרים ממנו המבנה עשוי
  3. בהתאם לרמת המורכבות של הפרויקט

 

בחירה נכונה של חברה מקצועית ובעלת ניסיון המתמחה באיטום של מעטפת הבניין, שיקום קירות מסך ועוד, תסייע להגדיל את רמת הנוחות בו, תעלה את ערכו של המבנה ותתרום להגנתו ולרמת הבטיחות בו.