חידוש מעטפת מבנה

ניווט מהיר

מבנים קיימים דורשים לא אחת שיפור או שינוי של המהות שלהם. לפעמים יהיה זה דרוש בשל בלאי טבעי שיש במבנה כי משתמשים בו ומדובר בבלאי טבעי וסביר ולפעמים יהיה בזה צורך בשל פגם או תקלה. החידוש יכול להיות קשור במגוון רחב של פעולות שאפשר לבצע על מנת להחזיר את המבנה למצב טוב וראוי – חידוש המעטפת, חיזוק עמודי התווך או המעטפת בעצמה, החלפת צינורות התשתית או החלפה של קירות לאקוסטיים. כיום יש הרבה מאד תשומת לב ויחס שניתנים לנושאים שקשורים באקוסטיקה, שכן ידוע שרעש קובע עלול לפגוע בשגרת היומיום במידה ומדובר במבנה המשמש למגורים ויכול גם לפגוע בפרודוקטיביות של עובדים שהמשרד שלהם או עמדות העבודה ממוקמות בלב אזור עסקים ותעשייה, אזור שיש בו הרבה רעש שפוגע בריכוז שלהם.

 

קירות זכוכית שאוטמים רעש

הנושא של רעש ניתן לכימות על ידי יחידות מידה שמכונות דציבל ואפשר לקבל החלטה על דרגת האיטום נגד רעש במבנה זה או אחר תוך כדי העבודות לשיפור המבנה וחידוש קירות המעטפת שלו. בדרך כלל יהיה מדובר בקירות המכונים קיר מסך זכוכית ועובי הזכוכית הוא מה שיקבע את גובה הדציבלים של האיטום נגד רעש. ברוב המקרים יהיה מדובר בשני קירות זכוכית, כלומר בדופן כפולה שמה שיקבע את רמת האיטום שלה הוא העובי של כל אחד מהקירות והמרווח בין שניהם. כיום מדובר בתחום שיש בו הרבה מאד ידע ויש לא מעט מה לדעת הן על מנת להשיג לדיירים ולעובדים איכות חיים גבוהה וסביבת עבודה נוחה ונעימה אלא גם מדובר בענף בתחום ההנגשה, שכן כאשר יש במבנה אדם לקוי שמיעה הרי שיכול להיות שצריך יהיה להנגיש עבורו את המבנה, כלומר להפוך את החלל לכזה שהוא אטום לרעש וכך גם אדם לקוי שמיעה יוכל בקלות רבה יותר לשהות במקום בנוחות.

 

חידוש מעטפת ובחירה בדופן אקוסטית

פרויקט של חידוש מעטפת מבנה הוא הזדמנות טובה לבצע החלפה של הקירות לקירות מסך זכוכית אקוסטיים על פי הצרכים, הדרישות או הרצונות של מי שמתגורר במבנה או עושה בו כל סוג אחר של שימוש. מדובר בנקודת זמן קריטית וחשובה שכדאי לבצע בה הערכה רצינית של מצב המעטפת וכך לקבל החלטות שקשורות בביצוע העבודות כך שהפעם הבאה שיהיה צורך לבצע שוב שינויים תהיה עוד הרבה מאד זמן, אם בכלל. ברגע שמבצעים את חידוש המעטפת בצורה נכונה ונבונה אין ספק שהשהות בתוך המבנה תהיה הרבה יותר נוחה ואם היו דרישות של איטום נגד רעש הרי שללא ספק אחרי התקנת הקירות האקוסטיים יהיה גם הרבה יותר שקט להיות בפנים ולבצע פעולות בדרגה גבוהה של מחשבה וריכוז.