דירה להשקעה

ניווט מהיר

שוק הנדל"ן זוכה בשנים האחרונות להתעניינות גדולה מצד לא מעט אנשים שמחפשים דרך להשקיע את הכסף שלהם ולקבל תמורתו תשואה נאה. אחת הדרכים ששוק הנדל"ן מציע היא קנייה של דירה להשקעה, כלומר לא יהיה מדובר בדירה שאותו אדם יגור בה אלא ישכיר אותה וכך ייהנה מהכנסה של דמי השכירות החודשיים. גם אם הוא ייקח משכנתא לשם קניית הדירה – עדיין הוא יעשה חישובים ויגלה ששכר הדירה יתקזז עם תשלום המשכנתא ובבוא העת שכר הדירה יהפוך להכנסה לכל דבר ועניין. הרבה אנשים שיש להם הון פנוי מתעניינים בקניית דירה להשקעה מתוך חשיבה לטווח ארוך והנאה מתשואה בדמות שכר הדירה שהם יקבלו. במקרים רבים שכר הדירה יהיה גבוה יותר מההחזר החודשי של המשכנתא, כלומר כבר משלב אכלוס הדיירים יהיה להם עודף שיישאר בחשבון הבנק ויעמוד לרשותם.

 

מה התהליך של רכישת דירה להשכרה?

השלב הראשוני צריך להיות רעיון של שימוש בהון הפנוי לצורך השקעה כלשהי. חשוב ללמוד אודות מסלולי השקעות כאלה ואחרים שנחשבים לפופולריים כיום וכמובן שצריך להתייעץ עם אנשי מקצוע לצורך כך. אחרי שמגיעים למסקנה שדירה להשקעה היא הערוץ המתאים והנכון ביותר צריך לחפש דירה שתתאים לתקציב הרלוונטי וחשוב מאד לשכור את השירותים המקצועיים של יועץ משכנתאות שיסייע ללקוח למצוא את המשכנתא שתהיה הכי נכונה ומתאימה לו ולהון שלו, ליכולת ההחזר החודשי שלו וכמובן כזאת שגם יהיה לו נוח יותר ביחד איתה ליהנות מההכנסה של שכר הדירה הצפוי. לאחר מכן יבוצע התהליך מול מוכר הדירה או הקבלן, יועבר סכום הכסף הדרוש ואפשר יהיה לקבל החלטות בנוגע לדירה עצמה – האם להכניס דיירים באופן מיידי או שמא לבצע קודם כל תהליך של שיפוץ. צריך לקבוע את גובה שכר הדירה החודשי ולהכין חוזה שייחתם עם השוכרים המיועדים.

 

החשיבות של יועץ משכנתאות בתהליך רכישת דירה להשקעה

מכיוון שהרציונל בקניית דירה להשקעה הוא רווח כמה שיותר גדול – הרי שיש כאן חשיבות יתרה לשירותים של ייעוץ משכנתא מקצועי ומיומן. בסיוע של יועץ מקצועי הלקוח יוכל לקבל את המשכנתא שהכי תתאים לו ולנתונים האישיים שלו, שתתאים להכנסה שהוא מצפה לקבל לאחר קיזוז שכר הדירה מהשוכרים וכמובן שמתאימה להון האישי הזמין שיש לרשותו. חשוב לדעת שהיחס מצד פקידי הבנקים כלפי לקוחות שמגיעים מלווים ביועצי משכנתא שונה מאשר לו יגיעו לבדם ולכן מומלץ להגיע מלווים וכך לדעת שיש מי שמבין לעומק את המשמעויות של כל מילה או מספר בהצעות ויידע איך הכי נכון ומומלץ להשוות בין ההצעות השונות שהוא מקבל. כך פקידי הבנקים לא ינצלו את חוסר הידע שלו ולא ינסו לשכנע אותו לחתום על מסמכים או לקבל הצעות שלא בהכרח משרתות אותו אלא את הבנק עצמו.