מתי מומלץ לבצע גרירת משכנתא לנכס אחר

ניווט מהיר

שוק המשכנתאות משתנה חדשות לבקרים בעיקר לאור תנודות השוק, משברים כלכליים, אינפלציות משתנים כלכליים נוספים. כתוצאה מכך, לעיתים נוצרות הזדמנויות מאוד טובות ללקיחת משכנתא, בעיקר כאשר הריביות מאוד נמוכות. במצב זה, לעיתים ניתן לעשות גרירת משכנתא לנכס אחר: אנשים שלקחו משכנתא בתנאים טובים יעדיפו לשמור את המשכנתא, במידה והם משדרגים את הנכס שבבעלותם, עליו לקחו את המשכנתא, לנכס אחר וגדול יותר.
למשל, זוג שלקח משכנתא בתנאים טובים מאוד, ורוצה לקנות דירה יקרה יותר, יכול למכור את הנכס שעליו יש להם משכנתא. לאחר מכן, יוכל לרכוש את הנכס האחר בו הוא מעוניין. בפועל, הזוג יגרור את המשכנתא הקיימת שלו עם התנאים הטובים לדירה הבאה. על ההפרש ייקח משכנתא חדשה, ככל הנראה בתנאים פחות טובים. כך הזוג מנצל את תנאי המשכנתא הקודמת, גם בדירה החדשה שלו, על ידי גרירת משכנתא לנכס אחר.

גרירת משכנתא לנכס אחר

מדוע רוכשי דירה גוררים משכנתא לנכס אחר?

כיום, הרוב הכמעט מוחלט של עסקאות הנדל״ן מתבצעות באמצעות משכנתא, היות וזוגות צעירים, בעיקר, אך גם מבוגרים, אינם יכולים לבצע את העסקה עם הון עצמי. לכן, סכום מסויים מערך העסקה, אך לא יעלה על סך של 75 אחוז מערך העסקה, יתבצע באמצעות משכנתא, אותה נותן הבנק למשך תקופה של כמה שנים.
הרבה מאוד זוגות צעירים מעדיפים לקחת משכנתא כמה שיותר נמוכה ומנסים להעלות את הגובה של האחוז מסך העסקה שיבוצע באמצעות הון עצמי למשכנתא. פרט לגרירת משכנתא לנכס אחר, ישנן כמה דרכים להעלות את גובה ההון העצמי מסך העסקה: הלוואה מההורים או מבני משפחה אחרים, אותה תוכלו להחזיר בתנאים הרבה יותר נוחים ממה שיהיו תנאים המשכנתא. אופציה נוספת היא משכנתא הפוכה. לא משנה איזה סוג של משכנתא החלטתם לקחת, תמיד כדאי להיעזר ביועץ משכנתאות.