איך מוכרים היום נדל“ן? באמצעות מציאות מדומה

ניווט מהיר

אחרי שנעשה שימוש בטכנולוגיות מציאות רבודה ומציאות מדומה בתחומים כרפואה ותקשורת, ה- VR כבשה בסערה גם את עולם הנדל“ן. הרי כולם כבר מודעים לכך שעדיין יש מחסור בדירות, המחירים ממשיכים לעלות וכך גם מחירי השכירויות. מסתבר שהשילוב בין מציאות מדומה לבין עולם הנדל“ן מביא תוצאות, וטכנולוגיה זו כבר החלה לפתור בעיות שונות עבור רוכשי נדל“ן, יזמים, משקיעים ואפילו מהנדסים. באמצעות טכנולוגיית מציאות מדומה ניתן לבצע סיורים וירטואליים בנכסים המיועדים להשכרה או רכישה, אך לא ניתן לבקר בהם מכל מיני סיבות. אותם סיורים עשויים לסייע בהצגת הנתונים, ואף לדמות אילו תיקונים יש לבצע בנכס לפני הכניסה אליו.

מהם השימושים במציאות מדומה בתחום הנדל“ן?

יש כמה שימושים שהחלו לתפוס תאוצה בשנה האחרונה. למשל, משקיעים בעולם הנדל“ן יכולים לראות איך הנכסים נראים עוד לפני שהבניין נבנה. בכל מה שקשור לקניית נכס ”על הנייר“ מקבלן, המציאות המדומה מסייעת מאוד. שימוש נוסף שנעשה בתחום הזה הוא כאשר מבצעים שיפוצים או שינויים בנכס. קיים קושי בתקשורת בין הקבלן לבין צוות העובדים בשיפוץ. לעתים קרובות נוצר פער בין החזון של היזם לבין מה שקורה בפועל. לכן, באמצעות טכנולוגיית ה- VR ניתן להנחות את הקבלנים השונים אשר לוקחים חלק בפרויקט, וכך כולם יוכלו להבין איך הנכס ייראה אחרי השיפוץ.

מענה על שאלות של דיירים

פעמים רבות בעלי נכסים מוצאים את עצמם מתקשים לתקשר עם הדיירים המשכירים מהם את הנכס. שאלות כמו איך מפעילים את האזעקה, או מדוע המים החמים לא עובדים, עולות ללא הפסקה. טכנולוגיית ה- VR יכולה לסייע בהצגת התשובות וכך פותרת הרבה מאוד בעיות ובלגאנים.