יועץ משכנתא – למה מומלץ לא לוותר עליו?

ניווט מהיר

כמעט כל בן אדם יצטרך לשלם משכנתא לפחות פעם אחת בחיים שלו, בעיקר במידה שהוא ירצה במהלך החיים לרכוש נכס כלשהו במדינת ישראל. משכנתא, מתייחס להלוואה, בדרך כלל מהבנק, אשר נועדה לסייע לאנשים להעמיד את סכום הכסף הדרוש לצורך רכישת הנכס. אחד התפקידים שאנשים נוטים להמעיט בערכם כיום הוא יועץ משכנתא – אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר בתהליך קניית או בניית הבית שאתם עתידים לבצע. בשורות הקרובות נבין למה אסור לנו לוותר על שירותיו.

מה זה יועץ משכנתא?

יועץ זה הוא בעל מקצוע שתפקידו ללוות לקוחות, לסייע להם, ולדאוג לאינטרסים הכלכליים שלהם בעת סגירת עסקת משכנתא אל מול הבנק. תהליך לקיחת משכנתא, הוא תהליך מסובך אשר כולל מושגים רבים, שהסיכוי שהאדם הפשוט יבין בהם מספיק דיו הוא סיכוי נמוך. בהליך לקיחת משכנתא, ניתקל בהרבה מושגים מורכבים, זאת לדוגמת – ריבית המשכנתא, מכתב כוונות, משכנתא הפוכה, ועוד מושגים רבים. יועץ מתחום המשכנתאות הוא איש מקצוע שמכיר ומבין את כל המושגים הללו לעומק.

מה הם התפקידים השונים של יועץ זה?

כפי שהצלחנו להבין, אנשים נוטים לזלזל בתפקיד יועץ המשכנתא כי הם לא מבינים לעומק מה תפקידו. להלן תפקידיו השונים של יועץ מתחום המשכנתאות

הבנה והכרת העסקה

יועץ המשכנתא הוא האדם שיבין, יכיר, ויבין את ההשלכות לעומק של כל עסקת משכנתא שאתם עתידים לקחת. הוא למעשה זה שיוכל וודא כי העסקה כי העסקה המיטבית עבורכם.

בניית תמהיל למשכנתא אשר מותאם בצורה אישית

בניית תמהיל משכנתא זה צעד שיכול להוביל לחסכון גדול של מאות עד אלפי שקלים בכל שנה. יועץ מתחום המשכנתאות הוא האדם שיידע לבחור את התמהיל הנכון ביותר עבורכם.

ליווי צמוד

יועץ המשכנתא יילווה אתכם לאורך כל התהליך, גם לאחר לקיחת המשכנתא עצמה.

בעיקרון, חשוב להבין כי ליועץ המשכנתאות יש מגוון רחב של תפקידים ובין השאר הוא אמור לפקח על כל התהליך מההתחלה ועד הסוף שלו ולהיות זמין עבורכם לשאלות. בין השאר, יועץ משכנתאות מתכנן את לקיחת המשכנתא ביחד אתכם ובהתאם ליכולות הפיננסיות שלכם בהיבט הכלכלי, כי הרי אם תקחו על עצמכם משהו שאתם לא יכולים לעמוד בו, מדובר בסוג של כדור שלג שמזין את עצמו והופך להיות גדול יותר. בנוסף, יועץ המשכנתאות אמור לבחון את כל נושא הריביות, לבדוק כמה שיותר לעומק כמה גופים כלכליים ולהקל עליכם בכך שאתם בעצם לא צריכים לעשות תהליכים בירוקרטיים מורכבים. לכן, היום, זוגות שצריכים לקחת משכנתא ולא לוקחים לעצמם יועץ משכנתאות עושים טעות גדולה ומדובר בהחלטה שיכולה לעלות להם לא מעט כסף וחבל. כן כדאי לבחור מישהו בצורה חכמה, עם שם ומוניטין בתחום.