כל הסיבות לבחור בלימודי הנדסת חשמל!

ניווט מהיר

סטודנטים רבים בישראל מתלבטים באיזה מסלול לימודים לבחור, כאשר אחד השיקולים היותר מרכזיים שמלווים אותם בהחלטה, היא האם תהיה להם עבודה לאחר הלימודים, במה הם יוכלו לעבוד וכמה תהיה המשכורת שלהם. אחד התחומים היותר מבוקשים ללימודים בישראל הוא התחום של הנדסת חשמל. בשורות הבאות נציג בפניכם מה זה התחום הזה בכלל ולמה הוא נותן מגוון של אפשרויות תעסוקה. למעשה, מטרת המסלול הוא להכשיר מהנדסי חשמל ולשלב אותם בתעשייה, מה גם לאפשר לאותם סטודנטים לימודי המשך. המסלול הבסיסי כולל לימודי מתמטיקה, פיסיקה, אלקטרוניקה, תכנות, בקרה ורובוטיקה, שרטוט לוחות חשמל ועוד.

 

מדובר בתואר המאפשר לעבוד במגוון תפקידים

אם אתם מחפשים מקצוע מעניין שיאפשר לכם להשתלב בתעשייה בשלל דרכים, הנדסת חשמל יכול להיות כמו המקצוע המושלם עבורכם. עם סיום הלימודים, מהנדסי חשמל יוכלו להשלים תארים מתקדמים יותר ולעבוד במגוון רחב של עבודות בשוק ובתעשייה. משרות בתחום הייעוץ, משרות בתחום ההייטק, משרות בתחום הנדל“ן והבנייה, פיתוחי מוצר – אלו ועוד הם רק חלק מהאפשרויות שיפתחו לכם בסיום הלימודים. בנוסף, אם תרצו להיות עצמאיים, לאחר שתרכשו ניסיון בסיסי, תוכלו בקלות רבה לצאת לדרך עצמאית משלכם ולשדרג את השכר אותו תקבלו. תוכלו לתכנן. ערכות חשמל מתקדמות, לייעץ בתחום של התייעלות אנרגטיות, שזה למעשה אחד התחומים הכי נחשקים והכי חשובים היום, ועוד.

 

הנדסת חשמל – תחום שצומח, משתנה ומתקדם כל הזמן

למעשה, מדובר בתחום שכל הזמן משתנה וזאת משום שמדובר בתחום טכנולוגי. אם נחשוב על זה ביחד לעומק, נגלה כי כולנו מבצעים עשרות, אולי מאות של פעולות באמצעות המערכת החשמלית ומכשירי החשמל הפזורים בבית שלנו ובמקום העבודה שלנו. בנוסף, קיים צורך מתמיד שגדל עם הזמן למהנדסי חשמל מקצועיים ולכן תמיד צריך ותמיד יצטרכו את המקצוע הזה בעולם שלנו.

 

מהנדסי חשמל מסייעים בתהליכי פיתוח ושיפור של מכשירי ומוצרי חשמל, תפקידם בין השאר הוא גם לפקח על הייצור, להתקין ולבדוק מכשירים וציוד בתחום החשמל.

 

לסיכום, אם אתם מחפשים תחום מעניין, מרתק, תחום מספק שנותן עוד ועוד אפשרויות תעסוקה, תחום שצומח ומשתנה, תחום שאפשר להתפרנס ממנו לאורך השנים בכבוד ולצמוח ביחד איתו, לכו על הנדסת חשמל. חשוב לציין של כל אחד יכול ללמוד את התחום הזה, משום שמדובר בתחום ריאלי, יש הרבה מקצועות ריאליים שצריך להכיר לעומק, לכן חשוב קודם כל לוודא התאמה, לבדוק שיש לכם את התנאים המתאימים להתקבל ללימודים מהסוג הזה כמובן, לברר לגבי מוסדות הלימוד הפזורים ברחבי הארץ, שם תוכלו לקבל את ההכשרה הנדרשת במסלול שמתאים לכם.