טרנדים חמים בתחום עיצוב הבית ב-2022

ניווט מהיר

התחלתם לתכנן את בית החלומות שלכם? אתם נמצאים בשלבים ראשוניים של עיצוב הבית הבא שלכם? מחפשים לעצב את הבית הבא שלכם בצורה חדשנית שעוד לא נראה כמותה? הגעתם למקום הנכון! בכתבה זו נשפוך לכם קצת אור על עולם עיצוב הבית וההתפתחות שלו, ועל טרנדים חמים בתחום עיצוב הבית בשנת 2022

 

עולם עיצוב ובניית הבתים הוא עולם אשר נמצא בתנועה בלתי פוסקת

בני האדם בונים בתים פחות או יותר משחר ההיסטוריה, אז בני האדם הקדמונים היו מחפשים מקומות מסתור ומערות בהם הם יכולים להתמקם ולהימנע מתנאי מזג האוויר הקיצוניים ששררו בחוץ. עם הזמן עולם הבנייה הלך והתקדם, התחום של אדריכלות ועיצוב פנים הומצא, וניתן להגיד בצורה חד משמעית כי מדובר בעולם שנמצא בהתפתחות ובצמיחה גדולה עד עצם היום הזה. מספיק שתסתובבו באחת מהערים שקיימות בארץ, ותוכלו לראות במו עיניכם כיצד עיצוב הבתים עבר שדרוג בצורה פלאית במהלך השנים. הטרנדים והחידושים השונים בתחום עיצוב הבתים תמיד בא על מנת לענות על צרכים מסוימים אשר היו קיימים אשר היוו פער בין הצורך של בני האדם לרמת הטכנולוגיה שקיימת. בין אם מדובר בצורך לנוחות, נגישות, חשמל, עיצוב, חסכון בכסף, ועוד, החידושים והטרנדים החמים בעולם עיצוב הבית תמיד עונים על צורך מסוים.

 

קירות מסך – אחד הטרנדים החמים של עולם עיצוב הבתים כיום

אחד מהטרנדים החמים ביותר בעולם בניית הבתים הפרטיים ובנייני המגורים הינו קירות מסך. מדובר בטרנד מרכזי בעולם הבנייה אשר עונה על הצורך של עיצוב חדשני ומודרני לבית שלכם. קירות מסך, ובפרט קירות מסך העשויות מזכוכית, הפכו להיות חמות וטרנדיות מאוד בכל העולם אשר נוגע לעיצוב של מבנים של מוסדות ומבנים ציבוריים, אך לאט לאט קירות המסך נכנסות בצעדי ענק לעולם הבנייה הפרטית, כלומר אל הבתים הפרטיים. כיום יש כמה סוגים של קירות מסך, אשר נבדלים אחד מהשני בסוג החומר העיקרי אשר מרכיב אותם. המכנה המשותף בין הסוגים השונים של קירות המסך כמו – קירות מסך אלומיניום, קירות מסך זכוכית, ועוד, הינו שכל קירות המסך נותני בעצם למבנה אשר משתמש בהם מראה יוקרתי, חדשני, ומרשים מאוד.

 

כיצד בפועל נראה קיר זכוכית ובמה הוא שונה מקירות רגילים?

עליכם להבין – קיר מסך הוא בעצם קיר נוסף, קיר אשר אינו קשור בשום צורה לשלד של הבניין או המעטפת של הבית, והוא מותקן על גבי הקירות המרכזיים של הבית או המבנה, כאמור השלד של המבנה. במשך מספר שנים, קירות מסך הפכו להיות אחד האלמנטים החשובים ביותר בבנייני משרדים ובבנייני מגורים יוקרתיים, זאת כאמור בשל העובדה שקירות המסך נותנים אווירה יוקרתית, חדשנית, ואיכותית למבנה. קיר זכוכית הוא הוצאה גדולה עבורה הבנייה, בעיקר בשל טכניקת הבנייה של בניינים ובתים בימינו, אשר קובעת כי יש לבנות קודם כל את השלד של המבנה, ולאחר מכן לעבור למעטפת ולעיצוב של המבנה. סיבה נוספת לעלויות הגבוהות של קירות המסך הינה החומרים היקרים והמשמעותיים אשר מרכיבים את קירות המסך. קירות המסך לרוב מכילים שילובים של אלומיניום וזכוכית, ובנוסף לכך לקיר המסך בדרך כלל ישנה רשת פרופילים אשר עשויה וכילה אלומיניום. על אף השיטה היקרה הזו, היא מבטיחה שדרוג הבית מבחינת פתחי אוורור ומבחינת תאורה טבעית, דבר אשר בסופו של דבר מקטין רבות הוצאות כלכליות של חשמל.

לסיכום, כדי שהבית שלנו יהיה המקום הנעים והטוב עבורנו, עלינו להתייחס למגוון שיקולים הן בתהליך התכנון והן בתהליך העיצוב ולדאוג לשילוב ולאיזון המושלם בין הפונקציונלי לעיצובי.