בטון מוחלק – מה זה ומה היתרונות שלו?

ניווט מהיר

אתם נמצאים בשלבים שונים של תכנון, בנייה, או שיפוץ של בית החלומות שלכם? ככל הנראה כבר הספקתם להבין כי תהליך בניית בית הוא תהליך אשר כולל תחתיו שלבים רבים ומסובכים, בירוקרטיות קשות ומסועפות, ועבודה משותפת אל מול בעלי מקצוע רבים. אחת מהמטרות אשר חוזרות אצל אנשים וזוגות רבים אשר מחליטים לצאת אל עבר המסע לבניית הבית שלהם בצורה עצמאית – היא המטרה לחדש, להיות יצירתיים, ולצאת מהקופסה כל הזמן. אחד מהדברים הפופולאריים כיום בקרב אנשים רבים שבונים את בית החלומות שלהם זה ריצוף של בטון מוחלק, ובמידה שאתם עדיין לא יודעים מה זה ומה הן היתרונות והחסרונות שלו – השורות הבאות בכתבה הן בדיוק כל מה שהייתם צריכים.

מה זה בטון מוחלק? כיצד שיטת הריצוף הזו עובדת?

למעשה, בטון מוחלק הינו שיטה של ריצוף בתים, זאת כאשר אנו מבצעים ריצוף של שכבת בטון אחת, על פניו של השטח הרחב שנמצא לפנינו, ללא מחיצות (כמו ברצפות הישנות) אך רק עם חלוקות עדינות. ניתן להשתמש בטכנולוגיה של ריצוף  באמצעות בטון מוחלק גם עדי לרצף את הבית שלנו ואת חלליו הפנימיים, אך גם על מנת לרצף את החלקים החיצוניים של הבית שלנו. באתר frp.co.il תוכלו להתרשם מתמונות וסרטונים בהקשר ולקבל השראה ואף לקרוא מידע נוסף על הנושא.

מה הן היתרונות של ריצוף זה?

קודם כל, עלינו להתייחס ליתרונות של ריצוף מבטון מוחלק מהבחינה האסתטית, שכן ריצוף זה נותן לבית תחושה יוקרתית, אשר לא ניתנת להשגה באמצעות שיטות ריצוף אחרות. יתרון נוסף זה העובדה שניתן לחלק את הריצוף בכל צורה שנבחר, ולא רק לפי מידות וגדלים רגילים, כפי שנהוג לעשות עם רצפות שונות. בנוסף, בטון מוחלק מעניק לחלל מראה אלגנטי, נקי ואסתטי. ניתן לשלב אותו בכל סגנון אותו תבחרו לעצב את הבית, הדירה או בית העסק שלכם. הוא יכול להתאים לסגנון אקלקטי, מודרני, פרובנס, אנגלי, כפרי, נורדי ואפילו קלאסי. יש דבר אחד חשוב בהקשר של יצירת בטון מוחלק והוא לבחון האם יש רצפה קיימת או שמדובר בתהליך חדש לגמרי, שכן אם הרצפה קיימת ורוצים להתקין את הבטון עליה, חשוב לקחת בחשבון שבמידה ויהיו תקלות במערכת הצינורות והאינסטלציה שמתחת לבלטות, התיקון הופך מורכב מאוד. יחד עם זאת, היום יש כל מיני פתרונות טכנולוגיים וגם זה משהו שבהחלט אפשר לפתור אותו. חשוב מאוד לבחור בעל מקצוע יסודי, מקצועי ומדוייק בהקשר של יישום בטון מוחלק, כזה שמכיר את כל השלבים וזאת משום שלרמת הדיוק יש השפעה על המראה והתוצאה הסופית.