בטיחות בבנייה – חובה לכל שיפוץ, בנייה או חידוש מבנה

ניווט מהיר

אנו עדים לעלייה אדירה במודעות לגבי אחד הנושאים הכי חשובים: בטיחות בבנייה. המדינה שלנו גדלה ומתפתחת, עוד ועוד שכונות ויישובים קמים, אך מעבר לרצון לגדול ולהתרחב, יש חשיבות מאוד גבוהה לנושא זה. לא דרוש הרבה כדי שיתרחשו תאונה או מקרה חריג תוך כדי עבודה.
העלאת המודעות, לצד שימוש בפתרונות חדשניים המעלים את רמת הבטיחות, חשובים כל כך. הנה כמה מפתרונות הבטיחות ששווה להכיר בתחום הבנייה.

בטיחות בבנייה

שימוש בפגודות למען בטיחות בבנייה

עבודה בתחום הבנייה, משיפוץ או שיקום מבנים ועד לבניית בניינים חדשים מהיסוד, נחשבת לאחת העבודות הקשות ביותר, הן בהיבט הפיזי והן בהיבט המנטלי. העובד הממוצע מתעורר בסביבות 4-5 בבוקר וחוזר אחר הצהריים, לקראת הערב. ההקבלה היא לבין 10-12 שעות עבודה ביום. היות ורוב העבודה מתרחשת בחוץ, לא משנה אם מדובר ביום סגרירי של 5 מעלות או ביום חם בו השמש קופחת על ראשם, התנאים החיצונים משפיעים על רמת הריכוז, העייפות והאנרגיה לאורך שעות היום.
אחת ההמצאות שכדאי להכיר ואף לאמץ נקראת פגודה. מדובר בהמצאה ייחודית התורמת רבות לרווח העובד ומאפשרת לו לנוח, לשתות ולאכול כמו שצריך. הפגודות הוכיחו עצמן כמסייעות להעלות את רמת הבטיחות בפרויקט ומפחיתות את הסיכוי לתאונת עבודה. את הפגודות מתקינים באמצעות עמודים תומכים, והן מספקות לעובדים כמעט 100% הגנה מפני קרני השמש הקופחות עליהם לאורך רוב שעות היום.

סככת הגנה

סככת הגנה היא בעצם מוצר המגן על העוברים והשבים בקרבת הפרויקט. לאחר ביקור באתר הבנייה, ניהול סיכונים והערכה מקצועית של בעלי מקצוע, ניתן להחליט איפה הכי נכון למקם אותה. את הסככה מקימים באזורים שנחשבים מסוכנים ביותר, במטרה להשיג מקדמי הגנה לאנשים, רכוש וחנויות הנמצאות בסמוך לפרויקט.

לסיכום, שימוש בפתרונות מתקדמים, לצד הקפדה על כל ככלי הבטיחות והתקנות של עבודה בגובה, מסייע לשמור על חיי העובדים, כמו גם האנשים הנמצאים בקרבת מקום.