דוקרנים נגד יונים שהשתלטו לכם על הבית

ניווט מהיר

אין דבר יותר מרגיז מלהיות באמצע שנת לילה עמוקה – ולהתעורר בארבע או חמש לפנות בוקר מרעש של יונים מקננות. זה גם מאוד מרגיז שאנחנו תולים את הכביסה הלבנה, הנקייה והמריחה שלנו ופתאום נוחתים עליה צרכי היונים, המלכלכים את הכביסה ומפיצים עליה ריח לא נעים. אם גם לכם השתלטו על הבית יונים, דעו שיש לכך פתרון! מאוד כדאי שלא להתעלם ולהזניח את הבעיה, אלא לפנות לקבלן המתמחה בהרחקת יונים: הן לא רק מרעישות ומלכלכות, הן גם מביאות איתן לא מעט מחלות וזיהומים.
אחד הפתרונות היעילים להרחקת יונים נקרא דוקרנים נגד יונים. דוקרנים דומים בקונספט שלהם לגדר תיל, המוכרת לנו מבתי הכלא, אשר מונעת מהאסירים לברוח. ההבדל הוא כי דוקרנים אלו מגיעים בצורת חודים, המסודרים בשיטתיות זה לצד זה באלכסון. הדוקרנים מונחים באזורים בהם היונים מקננות, למשל על הגג, אדן החלון, מרזבים, במסתורי כביסה וכדומה. הם לרוב עשויים נירוסטה או פלסטיק עם הגנה מהשמש, ומחירם נקבע לפי מטר. לדוקרנים תו תקן אירופאי מסוג CE ותו תקן בינלאומי מסוג ISO. היתרון הוא בהרחקת היונים לצמיתות, אך מבחינה אסתטית הם פחות מומלצים. בנוסף, זוהי שיטה לא הומנית, משום שהדוקרנים מכאיבים ליונים.

דוקרנים נגד יונים

טיפים והמלצות ששווה להכיר מעבר לדוקרנים נגד יונים

פרט לדוקרנים, יש שיטות נוספות לצורך הרחקת יונים, כמו ”קפיץ מקפיץ“ המתאים לגג רעפים, דחלילי ינשופים, רשתות מסוגים שונים והרחקת יונים אלקטרונית. לפני שאתם בוחרים את הפתרון, התייעצו עם קבלן או חברה מקצועית להרחקת יונים, אשר ידעו להתאים עבורכם את השיטה לפי תוואי השטח ומורכבות הבעיה. מרחיק יונים מקצועי ייתן לכם אחריות לפחות לשנה.