מזיקים בבית החדש שלכם? כך תפעלו

ניווט מהיר

מגיע לכם מזל טוב! לא מזמן עברתם למקום חדש. בית. אתם בטח עדיין סביב ארגונים וסידורים הקשורים לבית כמו קניית רהיטים, סידור ארונות, ניקיונות והנה להפתעתכם, מישהו בא להרוס את כל הכיף. אולי איזה מיקי מאוס לא רצוי, אולי מכת נמלים, ג‘וקים או יכול להיות שיתושים לא מפסיקים לעקוץ אתכם. איך שלא יהיה, יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות. מצאתם מזיקים בבית החדש שלכם? כך תפעלו

 

פתרונות נגד מזיקים בשיטת עשה זאת בעצמך

לפני שאתם רצים להזמין מדביר, מומחה ללכידת מכרסמים או מקצוען שיודע כל מה שצריך לדעת ולעשות בתחום של הברחת יונים, יכול מאוד להיות שאתם יכולים לפתור את הבעיה בעצמכם. למשל, אם יש לכם בעיה של יתושים, אתם והילדים גם כן נעקצים, יכול מאוד להיות שיש בסביבה של הבית החדש שלכם בין אם זה בגינה או אפילו אצל השכנים מקור מים עומד. כמובן שבמקרה הזה תריסים יפתרו את הבעיה, אבל זה לא פתרון שמתאים לכולם כי הוא מאוד יקר ולכן נרות ציטרונלה וכל מיני תכשירים יכולים לעזור. אם הבעיה היא עכבר שהחליט לבקר, יכול להיות שלא אחסנתם את המזון היבש כמו שצריך והמזון מהווה מקור הזנה בשבילו. יש היום סוגים שונים של מלכודות שניתן לרכוש בחנויות כמו טמבוריות ולנסות את מזלכם.

באילו מצבים כדאי לפנות למדביר לשם הדברת מזיקים בבית החדש שלכם?

  • שאתם לא מצליחים להתגבר עליה בעיה לבד – למשל, אם יש לכם בבית בעיית יונים קשה שמגיעות למרפסת, למסתור הכביסה או לגג ואתם לא מצליחים להיפטר או להרחיק אותן, כן שווה להיעזר במומחה. אם ניסיתם הדברה ביתית או דוקרנים נגד יונים והבעיה ממשיכה אחרי שבוע או שבועיים, זה הזמן לפנות למדביר מקצועי.
  • שהבעיה הופכת להיות תברואתית – יש מזיקים שפשוט מעבירים לנו מחלות. זה נכון לגבי עכברים, חולדות, ג‘וקים וגם יונים. לכן, אם אתם סובלים מאחד מהמזיקים הללו, ממש לא שווה להמתין יותר מדי זמן עד שתקראו למומחה.
  • שיש לכם בבית ילדים קטנים ו/או בעלי חיים – במצבים כאלה גם לא מומלץ להמתין יותר מדי זמן ופשוט לקרוא למישהו שיטפל לכם בבעיה. הרי כולנו רוצים להנות מבעיה נקי, אסתטי ללא מזיקים.

 

איך בכל זאת אפשר למנוע כניסה של מזיקים אלינו הביתה?

הדבר הראשון קשור קודם כל לרמת הניקיון והאסתטיקה אצלכם בבית. מזיקים רבים מגיעים אלינו משום שהם מחפשים מזון ואם הוא נמצא שם באופן טבעי, הם לא יהססו לשניה. אל תשאירו כיור מלא בכלים עם שאריות לכלוך, הקפידו לשטוף את המזון ולהכניס למדיח (במידה ויש לכם). במידה ולא, השקיעו עוד כמה דקות בשטיפה יסודית של הכלים. את המזון שיש לכם במזווה סגרו היטב בקופסאות אטומות בין אם זה שקיות של קמח  ובין אם קטניות. ניתן גם לשמור מזון שנפתח במקפיא או במקרר. והדבר הכי חשוב – אשפה לא נשארת בבית למשך הלילה. הריח פשוט מביא מזיקים. בנוסף, יש המון פתרונות טבעיים להרחקת מזיקים. למשל עכברים וחולדות נרתעים מריח של שמן מנטה. יתושים שונאים ציטרונלה ונמלים קינמון. מזיקים רבים נוטים להגיע דרך החלונות ולכן הקפידו לפחות בלילה ושאתם לא נמצאים בבית, לסגור אותם לגמרי.

 

ועוד כמה טיפים חשובים שקשורים להדברה

  • בדקו אילו הכנות אתם צריכים לעשות לפני שהמדביר מגיע, בזמן שהוא נמצא ואחרי. תשאלו לכמה זמן אתם צריכים לצאת מהבית אם בכלל.
  • בדקו שלמדביר שאתם מזמינים רישיון וניסיון בהתאם למזיק שיש לכם בבית.
  • בדקו את נושא האחריות על ההדברה או הטיפול.
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter