חסר לכם אור בבית? זה מה שתוכלו לעשות

ניווט מהיר

מדליקים הרבה את האור, גם באמצע היום ומרגישים שהדירה או הבית שלכם חשוכים? אם יש משהו שמדינת ישראל כן התברכה בו, זה מזג האוויר. יש כל כך הרבה ימים קיציים, שטופים בשמש ויש דירות שלאורך רוב שעות היום, נכנס אליהן הרבה מאוד אור טבעי, ככה שאפילו לא צריך להדליק את התאורה הקיימת. לעומת זאת, יש דירות שפונות לכיוון צפון או ואז הן פחות מוארות. אין ספק כי אור טבעי הוא סופר חשוב גם בהיבט העיצובי, גם בהיבט הפרקטי וגם משום שאור כזה משפיע לטובה על מצב הרוח שלנו. חסר לכם אור בבית? זה מה שתוכלו לעשות

 

צבעים לבנים

האדריכלית אנדה פרילאניק מספרת כי במקרים רבים דירות שפונות לכיוון צפון יהיו זולות משמעותית, בהשוואה לדירות שפונות דרומה, מערבה או מזרחה. אחת הסיבות לכך היא האור הטבעי שנכנס פנימה. בדירות כאלה כדאי לשלב כמה שיותר צבעים לבנים, שמנתיים ובכללי ללכת על גוונים בהירים שפותחים את החלל ומאפשרים לו לנצל בצורה האופטימלית את האור הטבעי שכן מצליח לחדור פנימה ולפצות על התחושה שחסר לכם אור בבית. שימוש בצבעים בהירים מגדיל את החלל ובאמצעות שימוש בכל מיני אביזרים ובדים, ניתן יהיה ”לזרוק“ צבעוניות מדליקה.

 

מראות

מראות גורמות להכפלה של אלמנטים שבעצם משתקפים דרכן. באופן כזה, אם נחשוב על כל מיני מיקומים אסטרטגיים בחלל, נוכל ליצור תחושה של הרבה יותר חלונות והרבה יותר אור.

תאורה במקרים של חוסר אור בבית

גם תאורה מלאכותית עוזרת ליצור איזון בכמות האור ואף לעתים מצליחה לבטל צללים שנוצרים כתוצאה מריחוק מהחלונות עצמם. למשל, שווה להשקיע בתאורת קיר שהאור שלה פונה כלפי מטה או מעלה או תאורת תקרה שיחסית קרובה אל הקירות. בנוסף, אם יש לכם דירה בבניין והתריסים ישנים וחוסמים את האור מהחלון המרכזי, שווה להיפטר מהם או לפחות לפתוח אותם בשעות היום.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter