מפחיתים את הסיכוי לפריצה עם מערכות אזעקה לבית

ניווט מהיר

כשרוב האנשים שומעים את המונח "אבטחת בית" הם חושבים על מערכות אזעקה לבית, אבל מערכות אלו מציעות הרבה יותר מזה. אבטחת בית אינה רק מוצרים, היא סוג של שקט נפשי שאתם משלבים בחיי היומיום. בעיקרון, לאחר שתתקינו מערכת אזעקה לבית, בין אם אתם מתגוררים בבית פרטי צמוד קרקע ובין אם בדירה, פנטהאוז או דירת גן, אתם והקרובים לכם ביותר תרגישו הרבה יותר בטוחים ותוכלו להיות במעקב על כל מה שקורה בתוך הבית שלכם בזמן אמת. בשונה מבעבר, רוב מערכות האזעקה משלבות גם מצלמות במעגל סגור, ככה שאם אתם משאירים את המטפלת עם התינוק, נוסעים לחופשה או משאירים את הכלב ויוצאים למסעדה, תמיד תוכלו להיות במעקב ולראות מה קורה בתוך הבית שלכם דרך הסמארטפון או הטאבלט.

למה ביטחון הבית חשוב?

בית בטוח מגן מפני תלאות החיים ומזג אוויר סוער. אבטחת בית חכם מסייעת לבעלי בתים להגן על בטיחותם. למרבה הצער, לפעמים אבטחת בית פירושה השבת המקום הבטוח הזה לאחר פריצה, ונקיטה בכל האמצעים על מנת לוודא שתרחיש זה לא יקרה זוב.

אנשים ששוכרים דירות או בעלי בתים, מתייחסים לבית כאל מקום מפלט מפני כל התרחישים מחוץ לדלת שלהם. אבל נדרשת ערנות רבה על מנת להגן על הבית שלכם מפני איומים, שעשויים להגיע מכל מקום, אבל הידיעה מה הם ואיך להדוף אותם היא נחמה עצומה.

יש היבט חשוב יותר מנתונים סטטיסטיים על פריצות: כשאנשים מכירים את המניעים של הפורצים ואת מה שהם מחפשים, הם מתחילים להבין שאבטחת הבית היא מנטליות חיונית לשאוף אליה.  האיום המשמעותי על אבטחת הבית הוא פורץ שמחפש פריצה מהירה.

אם פורץ אינו יכול להיכנס מהר מספיק או כשאף אחד אינו נמצא בסביבה, הסיכונים עולים על התגמול. רוב הפריצות אינן שודים מורכבים עם שבועות של תכנון, הן מתרחשות כמעט ללא הכנה.

הזנקת אבטחת הבית

חשוב להתחיל עם מערכות אזעקה לבית שמתריעות מיד על פריצה. אלו הם מכשירים מועילים, שמסגלים הרגלי אבטחה טובים בבית. הערכת אבטחה בוחנת את התרחישים הקטנים שמציירים תמונת אבטחת הבית כמו סוגי המנעולים שבהם אתם משתמשים, האפשרות להגיע לחלונות שלכם והיכרותכם עם השכנים.

אם אין לכם חשיבת אבטחה, קל להחמיץ פערים באבטחה שלכם. אם אתם מעוניינים לגשר על הפערים, כדאי שתתקינו מערכת אזעקה לבית. מערכות אזעקה הן הכלים הטובים ביותר לשיפור אבטחת הבית. הן מפקחות על הבית באמצעות חבילת חיישנים שונים לבית ולשטחים החיצוניים. רוב חיישני האבטחה זמינים עם שמות תיאוריים, וניתן להבין את תפקידם בהתאם לתיאור.

במקרה שהתקציב אינו גדול, ניתן לבחור מערכת זיהוי כניסה ותנועה שעיקר תפקידה הוא לזהות פורצים, ותמיד ניתן להוסיף סוגים אחרים של חיישנים מאוחר יותר.

אופן פעולת מערכות אזעקה לבית

כל מכשיר במערכת אזעקה לבית מתקשר עם לוח בקרה, שיוצר קשר עם מרכז ניטור כשהאזעקה פועלת, אם אתם משלמים עבור תוכנית ניטור מקצועית. מרכז הניטור מוודא את סוג האזעקה ומתריע לגורמי חירום להגיע לביתכם.

לכל מערכות האזעקה של הבתים החכמים יש אפליקציה לנייד שמסייעת לשליטה על פעולת המערכת מהסמארטפון שלכם. זוהי תכונה מתקדמת שמסייעת לכם לסגל את הרגלי האבטחה הביתיים שלכם מכיוון שמערכות אזעקה אלו אינן פועלות כאשר אתם שוכחים לחמש אותן. אם אין לכם סמארטפון, ברוב המקרים אתם יכולים להשיג שלט מפתח להפעלה מהירה.

בחרו מערכת אזעקה אופטימלית התואמת את הצרכים שלכם.