יועץ בנייה ירוקה – דואגים לאיכות הסביבה

ניווט מהיר

על מנת להבטיח כי פרויקט בנייה, בין אם מדובר על בניין מגורים, מבנה ציבור או מרכז מסחרי – יעמוד בתקן הבנייה הירוקה במדינת ישראל, הרי שעולה הצורך בפנייה לשירותיו של יועץ בנייה ירוקה. איש מקצוע זה הוא למעשה איש המקצוע שמלווה את היזם לאורך כל תהליך הבנייה, החל משלב התכנון ועד לשלבים האחרונים ביותר, במטרה לוודא כי הפרויקט אכן עומד בתקן הבנייה הירוקה. אז מה חשוב לדעת לפני שפונים לשירותיו של איש מקצוע בתחום? על כך במאמר הבא. 

 

כך תבצעו את הבחירה הנכונה

 

יועץ בנייה ירוקה הוא איש מקצוע שנדרש לעבור הכשרה והסמכה מטעם מכון התקנים במדינת ישראל, וכן גם מטעם המועצה הישראלית לבנייה ירוקה. במרבית המקרים, יועץ בנייה ירוקה יהיה אדריכל, יועץ סביבתי או לחילופין מהנדס מתחומי הסביבה במקצועו. על כן, בחירה נכונה של איש מקצוע בתחום זה, מהווה גורם מכריע ומרכזי ביותר בהצלחת בפרויקט. את התקשורת מול היועץ, מומלץ לבצע בשלב מוקדם ככל הניתן, על מנת לחסוך כסף ולמנוע תיקונים שעשויים לצוץ במהלך הפרויקט. נוסף על האמור, חשוב לזכור כי ישנם דוחות שונים שעל היזם להגיש כבר בשלב מוקדם של הפרויקט, בעוד כי הגשת הדוחות היא מטלה שעשויה לקחת מספר שבועות, וההמלצה שלנו תהיה להימנע מעיכובים. על כן, כאשר מדובר על בחירה נכונה של מומחה בתחום זה, חשוב להקפיד לבחור באדם מיומן, שמכיר לעומק את תחום הקיימות והאדריכלות כאחד, לוודא כי הוא מחזיק בהסמכה המתאימה, בניסיון הנדרש ובותק בעבודה מול הרשויות. 

 

הגורמים המשפיעים על עלות השירות

 

העלויות עבור שירותים אלו תלויות בדרישות התכנוניות של כל פרויקט, בעוד כי כל יועץ נוטה לתמחר את שירותיו בצורה מעט שונה מהאחר. כמו כן, ראוי לציין כי עלות מרכיב הבנייה הירוקה עצמו הוא לא מהותי כלל, בהשוואה לעלות הכוללת של הבנייה. בחישוב העלויות עבור שירותיו של יועץ בנייה ירוקה, נלקחים בחשבון מספר גורמים שונים כדוגמת מיקום הפרויקט, רמת הגימור, סוג הפרויקט, דרישות הרשות המקומית וכן הלאה. 

 

מחפשים יועץ בנייה ירוקה ולא יודעים מאיפה להתחיל? הגיע הזמן לפנות לצוות המקצועי של ד"ר ליאור אליגל בכתובת dr-eligal.co.il