חיפוי קירות חיצוניים – כבר לא רק שיש או אבן

ניווט מהיר

אנו עדים לשינויים המתרחשים באופן מואץ במגוון רחב של תחומים וענפים. ניתן למנות בתחומים אלה את תחום האדריכלות, תחום הבניה, תחום השיפוצים, תחום התיירות, תחום התעופה, תחום המדע, הרפואה ועוד. אחד התחומים שעברו שינוי הן בהיבט התכנוני והן בהיבט העיצובי הוא התחום של חיפוי קירות חיצוניים. כלומר, אם עד לפני 15 שנה בערך, רוב החיפויים שהיינו רואים היו עשויים מאבן ושיש, היום יש מגוון עצום של חומרי גלם מהם מייצרים את אותם חיפויי קירות. מה שהוביל לכך הוא העובדה שהחלו לפתח חומרים וטכנולוגיות מתקדמים. בנוסף, אם בעבר תהליך ההתקנה של אותם חיפויים היה מורכב, מסובך ודי ארוך, היום אותם חומרים מאפשרים התקנה מהירה וקלה יותר. במדריך הבא נציג סוגים שונים של חיפוי קירות חיצוניים חדשניים ואת היתרונות שלהם.

 

זו לא רק מעטפת

לא משנה באיזה סוג של חיפוי תבחרו ואילו שיקולים ינחו אתכם בתהליך, כל חיפוי בעל תפקידים קריטיים הן בהיבט הפונקציונלי והן בהיבט העיצובי. היום קיימים מגוון של חיפויים, חלקם יתאימו יותר למבנים פרטיים כמו בתים צמודי קרקע ווילות, אך חלקם למבנים מורכבים יותר כמו גורדי שחקים למטרה של משרדים, בנייני מגורים, בתי מלון, קניונים ומבנים ציבוריים. בין המגוון הקיים ניתן למצוא חיפויי עץ, חיפוי דמוי עץ, חיפוי המכונה  cable net שהוא בעצם קיר מסך המשלב בין חומר האלומיניום לזכוכית, חיפוי אבן, שיש ועוד. חשוב לזכור כי בהיבט העיצובי, החיפוי יקבע את הסגנון, המראה והסטייל של המבנה כולו וזאת משום שהוא לוקח חלק מאוד נרחב וגדול בהשוואה לשאר הרכיבים. החיפוי החיצוני זה רכיב שישר רואים אותו, זאת בשונה מהגג למשל.

 

זו הסיבה שלפני שבוחרים חיפוי, עלינו לנסות לחשוב ואפילו לדמיין איך אנחנו רוצים שהמבנה או פרויקט הנדל“ן שלנו ייראה. האם היינו רוצים שיקבל מראה מודרני הייטקיסטי שמשתלב עם הנוף העירוני האורבני בדומה לערים כמו ניויורק, לונדון ותל אביב? אולי נעדיף ליצור מבנה בסגנון יותר קלאסי בדומה לערים כמו ברצלונה, רומא או צפת? אולי אנחנו מחפשים להקים מבנה המשלב אותנטיות וכפריות כך ששווה לחשוב ברצינות על חומר העץ בתור חיפוי?. בהתאם להחלטה שלנו תוך התייחסות לקריטריונים נוספים כמו בידוד ואיטום, נוכל לקבל את ההחלטה הנכונה.

מי אחראי על בחירת המעטפת ומה השיקולים שמנחים אותו?

בהיותנו מגיעים לשלב של בחירת החיפוי החיצוני, שלב שהוא די התחלתי ונעשה עוד לפני הבניה, האדריכל מהווה חלק בלתי נפרד מהבחירה של החיפוי. הוא בעל הידע, הניסיון ויכול להציג בפנינו את היתרונות והחסרונות של כל חיפוי. יחד עם זאת, בחירת החיפוי תלויה ברוב בסוג המבנה והמערכות שמרכיבות אותו בין אם זו מערכת האיטום, הבידוד ובין אם מרכיבים אחרים כמו הגג או השימוש בחומרי הגלם לבניית הקירות הפנימיים. חייב להיות סנכרון מלא בין כל הרכיבים. כלומר, חיפוי חיצוני שמתאים לקניון או בניין משרדים בגובה של מאות מטרים, לאו דווקא יתאים לוילה במושב או בית מלון. לכן, מומלץ לפנול לייעוץ אדריכל בתים פרטיים שיציג בפנינו את כל האפשרויות הקיימות, את היתרונות אל מול החסרונות של כל חיפוי ואת השיקולים שעלינו להתייחס אליהם בהיבט העיצובי והפונקציונלי גם יחד.  בשלבים הבאים נוכל להגיע להחלטה לגבי החברה המתאימה לביצוע הפרויקט ויישום המעטפת החיצונית. תהליך התקנת החיפוי נעשה לאחר שמסיימים לבנות את השלד.

 

לסיכום, לבחירת המעטפת החיצונית השפעה אדירה על טיב המבנה, האיכות שלו, רמת הגימור, תהליכי התחזוקה העתידיים שלו ולכן זו החלטה שאין להקל בה ראש.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter