חדשנות בעולם השיפוצים והבנייה: סטרט-אפים ועוד

ניווט מהיר

מה פועל בניין צריך? מטר, עיפרון, פטיש, פלס וכמובן סמרטפון! סמרטפון? כן, בקרוב הטלפון החכם יהפוך לידידו הטוב של כל פועל ושיפוצניק באמצעותו העובד יוכל לבצע מדידות מדויקות, להתייחס לנתונים, תוכניות ותכנונים תלת ממדיים, לתקשר עם הצוות שעובד איתו, לקבל התראות בטיחות בזמן אמת, לעדכן על כל מיני עיקובים שלא היו צפויים מראש ואפילו לעשות שימוש בטכנולוגיות מציאות מדומה ורבודה. אם עד עכשיו נתקלנו בסטארט-אפים והמצאות בתחומים אחרים לגמרי כמו רפואה, מדע, הייטק, טכנולוגיה וחינוך, אנו עדים למגוון של פתרונות פורצי דרך וחדשנות בעולם השיפוצים והבנייה.

חדשנות בעולם השיפוצים

מה גרם לשינוי ולחדשנות בעולם השיפוצים?

עוד ועוד חברות סטארט-אפ קמות, היזמים בתחום הנדל“ן מחפשים רעיונות חדשים שיביאו חדשנות בעולם השיפוצים. גם בהיבט של בטיחות יש לאן לשאוף. בין הפתרונות החדשניים שמתחילים להניב פרי קשורים לחומרי בניין חכמים לצד שימוש בתהליכי בנייה ירוקה, ניטורים מהשטח בזמן בבנייה, פתרונות לבישים ייחודיים לתנאי מזג אוויר קיצוניים שיקלו על הבנאים והשיפוצניקים, שימוש באפליקציות ותוכנות מציאות מדומה במטרה לפתח יזמות נדל“ן ולאפשר לרוכשים להבין בדיוק למה הם נכנסים והרשימה עוד ארוכה. למטבע יש שני צדדים. מצד אחד יש את הדור היותר ותיק שנמצא בתוך כל מה שקורה ומצד שני יש את הדור המתקדם, דור ה-Y שמנסה למצוא פתרונות לייעל תהליכים ולהפוך את חווית המגורים לטובה יותר, אלו הם הרי רוכשי הדירות וכאן נמצא הפער.

לשוק הזה יש פוטנציאל עסקי אדיר. הרי תעשיית הבנייה בישראל ובעולם כולו מגלגלת סכומי עתק שקשה אפילו לאמוד בצורה שנשמעת הגיונית.

בפועל אנו עדים לאיך דור ה-Y מוביל את השינוי בתחום ומבין את הקשר בין התקופה שלפני המהפכה הטכנולוגית לבין המקום שבו אנו נמצאים עכשיו. הרי אם אפשר לפרוץ דרך כמעט בכל תחום אחר, למה לא גם כאן? עד מתי נבצע תהליכים בצורה המיושנת, הארוכה והסיזיפית? במקביל לכך, מנהלים בכירים בחברות העוסקות בתחום פותחות את שעריהן לטכנולוגיה חדשנית. אותו דור כולל בתוכו מהנדסי ביצוע, מנהלי עבודה, יזמים וכן גם פועלי בניין שמובילים את השינוי. הם רוצים לייעל תהליכים ולהפוך את החיים שלהם להרבה יותר קלים. זאת על ידי בטיחות בבנייה ושכלולים חדשניים ופורצי דרך. ישראל היא ללא ספק אומת סטארט-אפ אותה מכבדים בכל העולם ואנו עדים לתהליכי הצמיחה, המצאות ומיזמים בתחום הבנייה לצד טכנולוגיות חדשות שעוברות ניסויים בתוך אתרי הבנייה. שיתופי פעולה בין חברות בינלאומיות לישראליות קורים כל הזמן ויש גם משקיעים שכבר מתחילים לגשש.