מפנים בית? האנשים האלה יקנו מכם חפצי אספנות

ניווט מהיר

אם אתם עוברים דירה או בית בקרוב, אתם בטח מתחילים במלאכת המיון, הפינוי והאריזה לקראת תקופה חדשה בחייכם. בין אם מדובר בביתכם הפרטי שלכם ובין אם בבית של אדם הקרוב לכם – למשל הורה שהעביר לכם בירושה את דירתו – אל תמהרו לתרום, לזרוק או להעביר הלאה חלק או את מרבית הפריטים שיש בבית. קיימות חברות מקצועיות העוסקות ברכישת פריטים, מוצרי אמנות וחפצי אספנות, כך שיש סיכוי די גבוה לקבל כסף עבור פריטים מסוימים שקיימים אצלכם בבית.

אילו מוצרים נחשבים לחפצי אספנות?

למעשה, שוק האספנות הוא שוק עצום ויש מליוני פריטים שנחשבים למוצרי אספנות: מטבעות, בולים, קלפים, בובות, פרטי וינטג‘, ציורים, צילומים, תכשיטים, רהיטים, שטיחים, מוצרי יודאיקה ועוד.

איך תמכרו את החפצים?

בשלב הראשון, נסו לברר כמה שיותר מידע על החפץ שיש ברשותכם, כמו למשל מאיפה הגיע או היכן נרכש, כמה שנים הוא קיים, מאילו חומרים הוא עשוי, מי ייצר אותו ועוד. לאחר מכן, משתלם לחפש חתימות ואולי אפילו לחפש פריטים דומים שנמכרים אונליין. השוו בין הפריט שיש לכם לפריטים אחרים והבינו, פחות או יותר, כמה הפריט שלכם שווה. בשלב הבא, כדאי לאתר חברה מקצועית המתעסקת עם מכירה וקניה של חפצי אספנות וענתיקות, או עם רוכשי עתיקות, ליצור קשר עימם, או עם כמה חברות, ולקבל הצעת מחיר מסודרת עבור אותו פריט, או עבור כמה פריטים שברשותכם.

כדאי לדעת כי יש פריטים שווים מאות – ואפילו אלפי דולרים, ולכן חבל לפספס את ההזדמנות. פינוי ומעבר דירה תמיד טומן בחובו הוצאות לא מבוטלות, וזוהי ללא ספק אחת הדרכים להפוך את המעבר ליותר קל ונגיש.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter