איך בוחרים אדריכל בתים פרטיים?

ניווט מהיר

מזל טוב! אתם נמצאים באחת התקופות הכי מרגשות בחיים שלכם. אתם מתחילים לבנות את הבית שלכם. המקום שבו תבלו ביחד, המקום בו תצברו חוויות רבות, תתגבשו כמשפחה, תבכו, תצחקו, תבשלו, תארחו את הקרובים לכם. בשנה הקרובה אתם צפויים לבנות את בית החלומות שלכם. אחד מבעלי המקצוע הכי חשובים ומהותיים לבחירה בפרויקט חייכם הוא אדריכל בתים פרטיים. בשורות הבאות נציג בפניכם איך בוחרים אדריכל שילווה אתכם בתהליך שלב אחר שלב ואילו קריטריונים חשוב לקחת בחשבון.

 

קודם כל בחרו אדריכל שאתם סומכים עליו

תכנון ובניית בית הוא תהליך מורכב, אינטימי המערב גם רגשות ולכן הטיפ של אנדה פריאלניק – אדריכלית מנוסה בתכנון בתים פרטיים הוא לבחור אדריכל שאתם קודם כל סומכים עליו. אדריכל שנעים לכם לעבור איתו את התהליך והוא שותף לדרך.

 

בדקו האם האדריכל התמודד בעבר עם פרויקטים דומים

יש המון סוגים של בתים פרטיים ולכל אדריכל יש את האופי, הויז‘ן והסגנון שמלווה אותו בתכנון כל הבתים. סוג של קו מנחה שקשה מאוד לפספס. לכן, שווה להתרשם מפרויקטים אותם האדריכל ביצע בעבר ולראות האם אתם מתרשמים מהם לטובה. חשוב לבדוק האם האדריכל התמודד עם פרויקטים דומים לסגנון של הפרויקט שלכם. אל תתביישו לבקש טלפונים של לקוחות, אל תתביישו לדבר עם אותם לקוחות ולאסוף מידע לכאן ולכאן. אתם הולכים להשקיע משאבים רבים כמו כסף והרבה ממנו, זמן, אנרגיה ולכן אין להקל בבחירה זו ראש.

מה מהות השירות שאתם מקבלים אליו מענה?

השלב הראשון בכל תהליך בניה של בית פרטי הוא כל הנושא של היתר הבניה. מאחר וזה לא דירה בבניין מדובר בהפקה של התכניות מול העירייה או מול הרשות המקומית.  בנוסף השירות אמור לכלול את עיצוב הפנים, פיקוח עליון של הפרויקט כולו ותכניות ביצוע. חשוב לבדוק שאתם מקבלים כל מעטפת השירות ובמידה ולא, הדברים צריכים להיות מסוכמים מראש.

 

זמן ביצוע כל תהליך

אחד הדברים הכי חשובים שחייבים לשים אותם על השולחן לפני שסוגרים חוזה מול האדריכל הוא זמן ביצוע של כל פעולה, כלומר כל שלב. הדבר האחרון שאתם רוצים זה למשוך את הפרויקט למשך תקופה לא הגיונית ולכן הדברים צריכים להיות ברורים לשני הצדדים. מיותר לציין, שבלי חוזה מסודר, מחולק לנושאים וחתום, אי אפשר להתקדם לשום דבר. בכל סעיף בחוזה עליו שני הצדדים חתומים כמו למשל סרטוט תכניות עבודה, עיצוב ראשוני, הפקת תכניות לעירייה וכדומה, חייב להיות מפורט הזמן כלומר המשך שכל פעולה תיקח בפועל. הקפדה על הנושא הזה מונעת אינטריגות בשלבים מאוחרים יותר של הפרויקט ולכן מאוד חשוב להקפיד על זה.

 

הגדרת זמן לבחירת החומרים

עוד דבר שכדאי מאוד לשים אליו לב ביחד עם האדריכל הוא להגדיר זמן אותו אתם מקצים לתהליך בחירת החומרים. הכוונה היא לכמה זמן אתם והאדריכל מסתובבים ובוחרים את כל הפריטים והמוצרים שיהיו בתוך הבית שלכם כמו חלונות, ריצוף, קרמיקה, מטבחים והגדרה חומרית של הבית

 

מעבר לכל הנושאים שתיארנו כאן, כדאי לבחור אדריכל שאתם מתחברים אליו ואל האישיות שלו. אתם אמורים להרגיש בנוח לשאול שאלות, להציג בפני האדריכל את כל הציפיות והצרכים שיש לכם מהבית מבלי לחשוש. ידע, ניסיון, מקצועיות, עמידה בלוחות זמנים, חיבור לסגנון בו אתם רוצים לבנות ולעצב את הבית שלכם- כל אלה חשובים בבחירת אדריכל. כמובן שווה לבדוק כמה בעלי מקצוע, להשוות ביניהם, לקיים פגישות ורק אז לקבל החלטה שקולה ומושכלת.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter