קירות מסך אלומיניום – איך בוחרים קבלן מתאים?

ניווט מהיר

אחד מפתרונות הבניה הפופולארים בעשור האחרון נקרא קירות מסך אלומיניום או בשמם השני Curtain wall. מדובר ברכיב במערכת המבנה המשמש ברוב המקרים בתור חיפוי חוץ. למעשה, יזמים ואדריכלים רבים בוחרים באופציה הזו במקום רכיבים קונבנציונליים בהם היה נהוג לעשות שימוש עד לא מזמן. לחיפוי זה מגוון רחב של יתרונות והתפקיד העיקרי שלו הוא למעשה ליצור הפרדה, בידוד וחציצה בין החלק החיצוני של המבנה לבין החלק הפנימי שלו גם מבחינה תרמית וגם מבחינה אקוסטית. כאשר בוחרים קבלן המתמחה בהתקנת קירות מסך אלומיניום יש לקחת בחשבון כמה קריטריונים.

 

איכות חומרי הגלם של קירות מסך

כאשר מדברים על חיפוי קירות חיצוניים, לאיכות האלומיניום, איכות הזכוכית והדרך בה הם משתלבים זה עם זה חשיבות רבה. לכן, כדאי לבחור קבלן המספק את החיפוי הטוב ביותר. לרוב ההמלצה היא לבחור באלומיניום מסוג אלומיניום מושחל בשילוב של חלונות זכוכית שמחדירים המון אור אל תוך המבנה. העניין הוא שחשוב שתהליך התכנון של החלונות ימנע סינוור של אנשים הנמצאים בתוך המבנה וגם שלא יווצר מצב המכונה ”אפקט החממה“ הגורם לחימום יתר בתוך המבנה. ניתן לצפות את או לשלב חומרי מילוי נוספים כמו אבן, לוחות עשויות מתכת או רפפות. בחירה של קבלן מקצועי תבוא לידי ביטוי בשילוב בין חומרי גלם איכותיים, רמת גימור גבוהה וביצוע מושלם.

זמינות מחיר ואחריות

בנוסף, שבוחרים קבלן, חשוב לשים דגש על רמת הזמינות שלו ולבחור בעל מקצוע שידע לספק לכם מענה בהתאם לקצב ההתקדמות של הפרויקט. בדקו את המחיר והשוו את הצעת המחיר של הקבלן להצעות נוספות. בנוסף, וודאו שאתם מקבלים אחריות על המוצר, כדי שבמידה וחס וחלילה יש נזילה או רטיבות תוך זמן קצר, יהיה לכם כיסוי על זה.